LUMA CONCEPT – Concept store produktów Lifestyle’owych | Opowieść Roetz
405
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-405,page-child,parent-pageid-1055,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,woo-variation-swatches-theme-bridge,woo-variation-swatches-theme-child-bridge,woo-variation-swatches-style-rounded,woo-variation-swatches-attribute-behavior-blur-no-cross,woo-variation-swatches-tooltip-enabled,woo-variation-swatches-stylesheet-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,columns-3,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

HOLENDERSKIE ROWERY Z DUSZĄ. OPOWIEŚĆ ROETZ!

Każdy rower ma swoją historię, odwiedzone liczne i wspaniałe miejsca oraz spędzone wyjątkowe chwile. W ROETZ wierzymy w drugą szansę i realizujemy cykliczną i integracyjną przyszłość. Nie oceniamy książki po okładce, tam gdzie inni widzą jedynie bezużyteczność i nieprzydatność my dostrzegamy potencjał, pomysł i wielką ideę a nawet talent.

 

Dlatego w fabryce Roetz Fair Factory w Amsterdamie mężczyźni i kobiety powracając na rynek pracy przywracają również drugie życie produktom, robiąc nowe rowery z tych, które ktoś już dawno odłożył w zapomniany kąt. Robią to zręcznie i z dumą.

Inwestujemy w ludzi aby stali się najlepszymi w swojej branży i robimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc im płynnie powrócić na rynek pracy. Bo przecież dobre produkty i dobrzy ludzie inspirują.

Jesteśmy dumni widząc ich uśmiech na twarzy kiedy powstaje każdy kolejny model roweru Roetz.

 

 

Tworzymy w naszej holenderskiej fabryce Roetz unikatowe, miejskie rowery o klasycznym wyglądzie, nadając im drugie, piękne życie.

WYJĄTKOWI RZEMIEŚLNICY Z OBIECUJĄCYM TALENTEM

Nasz zespół tworzą kobiety i mężczyźni ze słabymi perspektywami zatrudnienia, niezależnie od przyczyny. Wierzymy, że każdy z nas ma cenne umiejętności, nawet jeśli są one głąboko ukryte. Nasi pracownicy są zaangażowani, uczciwi i mają wyjątkową dbałość o detale. To właśnie te cechy charakteru są niezbędne do stworzenia stylowego, miejskiego roweru z czegoś co inni uznali za niepotrzebne i bezużyteczne. Kiedy do naszego zespołu dołącza kolejny pracownik, nie potrzebujemy wymyślnego życiorysu ani rekomendacji. Wykorzystujemy potencjał każdego i bezwarunkowo witamy ludzi w naszym zespole. Dedykowany mentor prowadzi naszego pracownika na każdym etapie rozwoju. Pomagamy i zachęcamy naszych pracowników do podjęcia nauki na studiach wyższych, co znacznie poprawia ich perspektywy zawodowe. Markę ROETZ traktujemy jako misję tworzenia nie tylko nowego świata dla naszych pracowników, ale jako szansę dla Ciebie posiadania niepowtarzalnego roweru z duszą, roweru Roetz.

MATERIAŁ I JEGO DRUGIE ŻYCIE

Każdego roku wyrzuca się około miliona rowerów, nawet takie sprawne elementy jak rama. To musi się zmienić! Pomyśleliśmy tak pięć lat temu. Jaki mieliśmy na to pomysł? Postanowiliśmy przerobić części i materiały, które są zbyt dobre aby je wyrzucić i nadaliśmy im drugie życie. Dziś osiągamy 30% obrotu wtórnego dzięki naszym rowerom Roetz a nawet 70% dzięki ponownemu opracowaniu floty rowerowej OV-fiets. Z naszych danych wynika, że w 2016 zaoszczędziliśmy 20 ton surowca dzięki naszej „cyklicznej” metodzie produkcji.

Co dalej ?

Plany mamy ambitne, chcemy być pierwszymi, którzy zrobią rower w 100% z recyclingu wraz z kołami. To jest nasze marzenie. Wierzymy, że zrównoważona i wygodna mobilność powinna być dostępna dla szerokiej publiczności.

FABRYKA ROETZ

Otwarcie Fabryki Roetz było spełnieniem marzeń. To tak naprawdę otwarty warsztat, w którym wyjątkowi pracownicy produkują wyjątkowe rowery. Jest to miejsce inspiracji i przedsiębiorczości społecznej.

PRACA I NAUKA

Wierzymy, że każdy z nas ma wyjątkowy talent. Kiedy przyjmujemy nowe osoby do pracy, nie wymagamy CV ani rekomendacji. Dedykowany mentor prowadzi naszego pracownika na każdym etapie jego rozwoju: od wszechstronnego pracownika produkcyjnego do kontrolera jakości i nadzorcy linii.

PRZYSZŁOŚĆ BUDUJEMY RAZEM

Czy wiesz, że w Holandii brakuje wykwalifikowanych techników rowerowych? Zachęcamy naszych pracowników do zdobywania wiedzy, studiowania, co ogromnie poprawia ich perspektywy zawodowe. Pomagamy im również znaleźć odpowiednie zatrudnienie, na przykład u jednego z naszych dostawców lub dystrybutorów.

WIZJA ROETZ

PARTNERSTWO I ZMIANY NA LEPSZE

Cały czas przyświeca nam idea zmiany świata na lepsze. Dlatego jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym, które w pierwszej kolejności chce wywierać wpływ społeczny. Dzięki ROETZ udowadniamy, że prowadzenie działalności gospodarczej i kierowanie się sercem może iść w parze.

Uzyskaliśmy znak jakości Amsterdam Made, który został ustanowiony w celu stymulacji kunsztu i lokalnej gospodarki. Dzięki niemu masz 100% pewność, że Twój rower został wyprodukowany od początku do końca w Holandii. Współpracujemy również z innymi podmiotami dla zrównoważonej, globalnej i pozytywnej przyszłości.